Dažādu medicīnisko pārsēju priekšrocības un trūkumi

- Oct 08, 2018-

Medicīniskais mērci ir priekšmets, ko izmanto, lai apvalkotu brūci, lai aptvertu medicīnisku materiālu, kas aptver čūlas, brūces vai citus ievainojumus.

Ar dziļu pētījumu par brūču dzīšanas procesa patofizioloģiju, cilvēku izpratne par brūču dzīšanas procesu ir arvien dziļāka, kas noved pie nepārtrauktas brūču apstrādes uzlabošanas un attīstības.

Pirmkārt, pasīvā mērce

Pasīvi nosedziet brūces un absorbē eksudātu, piemēram, dabisko marli, kokvilnas paklājus utt.

Dabīgā marle Tas ir agrākais un visplašākais izmantotais mērci.

Tās galvenās priekšrocības ir:

1, spēcīga un ātra brūces eksudāta absorbcija

2. Materiālā ekonomika

3, ražošanas un apstrādes process ir vienkāršs

Galvenie trūkumi ir šādi:

1, caurlaidība ir pārāk augsta, viegli ievainojama dehidratācija

2, saķere ar brūci, aizvietošana, ko izraisa atkārtoti mehāniski bojājumi

3, ārējos vides mikroorganismus, kurus ir viegli iziet, pārrobežu infekcijas iespējas ir augstas 4, devas, bieža nomaiņa, laikietilpīga un pacienta sāpes

Ii. Sastāvs ar mijiedarbību Ir daudzas mijiedarbības formas starp apšuvumu un brūci, piemēram, absorbējot eksudātu un uzturot gāzi apmaiņā, tādējādi radot ideālu vidi dziedināšanai, bloķējot ārējo struktūru, novēršot mikrobiālu ielaušanos vidē, novēršot šķērsošanu. brūces infekcija utt.

piemēram, vairāku polimēru pārsienamie materiāli, putu polimēru pārsienamie materiāli, ūdens koloidālie pārsēji, alginātu mērces.

Multi-poli plēves mērces

Šī ir uzlabotas pārsēju klase, ar skābekli, ūdens tvaiku un citām gāzēm var būt brīva caurlaidība, un granulēto svešķermeņu, piemēram, putekļu un mikroorganismu, vide nevar izturēt īpašības.

Tādēļ šāda veida mērci ir šādas priekšrocības:

1, bloķēt vides mikroorganismus iebrūk brūces, lai novērstu pārrobežu infekcijas.

2, mitrinošs, lai brūce būtu mitra, netiktu pieķērusi brūcei un neradīs nomaiņu, kad mehāniskie bojājumi.

3, ir self-stickiness, viegli izmantot, un pārredzama, viegli novērot brūces situāciju.

Tās galvenie trūkumi ir šādi:

1, noplūdes šķidruma ietilpības absorbcija ir vāja.

2, izmaksas ir salīdzinoši augstas.

3, brūce ap ādas impregnēšanas iespēju ir liela.

Tāpēc šāda veida mērci galvenokārt lieto pēcoperācijas laikā, nevis daudzas brūces, vai kā palīgierīci citiem pārsieniem.

Putu daudzpolimēru pārsēji

Tas ir veids, kā polimēru materiālu (PU) putošana, virsma bieži tiek pārklāta ar vairāku polimerizāciju daļēji caurlaidīgu plēvi, dažiem ir arī pašlīmējošs.

Galvenās priekšrocības ir:

1, ātra un spēcīga eksudāta absorbcijas spēja.

2, zema caurlaidība, lai brūce saglabātu mitrumu, lai izvairītos no pārsēju nomaiņas, kad mehāniskais bojājums atkal ir.

3, daļēji caurlaidīgas membrānas barjeras virsmas virsma var novērst apkārtējās vides daļiņu svešķermeņus, piemēram, putekļus un mikrobiālu ielaušanos, lai novērstu savstarpēju infekciju.

4, viegli lietot, laba atbilstība, var būt piemērota visām ķermeņa daļām.

5, siltumizolācija, mīkstinot ārējo impulsu.

Trūkumi ir:

1, pateicoties pārāk lielai absorbcijas spējai, zema sūkņa noplūde var ietekmēt to paša attīrīšanas procesu.

2, izmaksas ir salīdzinoši augstas.

3, jo necaurspīdīgs, nav ērti novērot brūces. Šāda veida mērcei ir plašs pielāgojumu klāsts, tostarp dažādas vidējas un augstas noplūdes brūces, piemēram, gļotādas, apakšējo ekstremitāšu čūlas un tā tālāk.

Ūdens koloīdu mērces

pašlaik ir viena no visattīstītākajām medicīniskajām apretēm, tās galvenā sastāvdaļa ir ļoti spēcīga ūdens koloīdu, karboksimetilcelulozes nātrija granulu (CMC) hidrofilā jauda un hipoalerģiskas medicīniskās līmes, kas kopā ar elastomēriem, plastifikatoriem utt. tā virsma ir slānis ar daļēji caurlaidīgu daudzpolimerizācijas membrānas struktūru.

Šāda veida mērcei ir daudz līdzīgu priekšrocību, ja putu daudzveidība ir polimēra:

1, var absorbēt brūču eksudātu un dažas toksiskas vielas.

2. Saglabājiet brūces mitrumu un pašu aizvākto bioaktīvo vielu, lai nodrošinātu optimālu mikroklimatu brūču dzīšana, var arī paātrināt brūču dzīšanas procesu.

3, želejas veidošanās, aizsargā iedarbības nervu galus, samazina sāpes.

4, laba atbilstība, slēpto izskatu.

5, lai brūce radītu zemu skābekli, nedaudz skābu vidi.

Galvenie trūkumi ir šādi:

1, absorbcijas spēja nav ļoti spēcīga, tāpēc augstām eksudatīvām brūcēm bieži ir nepieciešams izmantot citus palīglīdzekļus, lai uzlabotu absorbciju.

2, produkta izmaksas ir augstākas.

3, atsevišķiem pacientiem var būt alerģija pret sastāvdaļām.

Īpaši svarīga ir ūdens koloīdu pārsēju ietekme uz hronisku brūci.

Aļģu skābes sāls mērce Šis ir dabīgas šķiedras (oligosaharīdu, polisaharīdu) pārsējs, kas iegūts no dabīgām jūras aļģēm, un augsto tehnoloģiju pārsējs, kas izgatavots no smalkas apstrādes procedūrām.

33

Tās galvenās priekšrocības ir:

1, spēcīga un ātra eksudāta jaudas absorbcija.

2, želejas veidošanās, var saglabāt brūces mitrumu un nelietot brūces, aizsargāt pakļautos nervu galus, samazināt sāpes. 3, saskaroties ar eksudātu pēc na-ca jonu apmaiņas rašanās, ca ++ jonu izdalīšanās.

Tā spēlē Hemostāzes lomu un stabilizē biofilmu.

4, var būt bioloģiski noārdāms, labs ekoloģiskais raksturojums.

Galvenie trūkumi ir šādi:

1, lielākā daļa produktu nav pašlīmējošs, ir nepieciešams noteikt papildu palīgierīces.

2, izmaksas ir salīdzinoši augstas.

3, jo necaurspīdīgs, nav ērti novērot brūces.

Iii. Bioloģiski aktīvās pārsēji Tas ir aktīvs vai var veicināt aktīvo vielu un sterilizēto sudraba jonu izdalīšanos, tādējādi paātrinot brūces dzīšanas ātrumu.

piemēram, nano-sudraba mērces, hitozāna pārsēji.

Nano sudraba mērci Tas ir dabisks dārgmetālu (sudraba) pārsēju dabisks vides aizsardzības līdzeklis, kas sagatavots, izmantojot augsto tehnoloģiju nanotehnoloģijas, šai nano-sudrabai piemīt spēcīga plaša spektra sterilizācijas spēja, un nav pretestības, tajā pašā laikā ir lielisks audu labošanas funkcija.

Tas ir sava veida augsto tehnoloģiju saturs, uzlabotas mērces, ir plašas pielietojuma perspektīvas.

Tās galvenās priekšrocības ir:

1, super-spēcīga plaša spektra sterilizācijas spēja un nav pretestības;

2, ievērojami uzlabo apkārtējo audu mikrocirkulāciju, mazina sāpes;

3, pēc saskares ar brūci, lai metāla proteāzes inaktivācijas brūce samazinātu brūces cinka jonu virsmu, palielinātu brūces kalcija jonu virsmu, tādējādi veicinot brūču dzīšanu; 4, dabisks, labs ekoloģiskais raksturojums;

5, lai brūce radītu ideālu dziedinošu vidi.

Galvenie trūkumi ir šādi:

Nav pašlīmējošs un prasa fiksēt palīgierīces.

Degšanas brūce izvēlas nano-sudraba mērci.

Chitosan mērci

Chitosan mērce ir sava veida augsto tehnoloģiju brūču pārsiešana, kas pagatavota no hitozāna šķiedras, kas iegūta no garneles krabiem, čaumalām un tā tālāk, kas ne tikai ir dabiska bakteriostatiska, hemostāze un veicina brūču dzīšanu, bet arī nodrošina labu bioloģisko saderību, bioloģisko noārdīšanos un bioloģisko funkciju. Piemērots brūcēm ar vairāk notekūdeņiem, piemēram, pēcoperācijas brūces, čūlainošas brūces, gļotādas, hronisku brūču granulācijas periods un epitēlija perioda veidošanās.

Chitosan pildvielas sloksnes un kokvilnas bumbas, bet arī piemērotas dažādām lakūnu brūcēm vai hemostazes brūcīgām brūcēm, dziedinošiem materiāliem, piemēram, deguna ķirurģijai, sinusam, pēc zobu ekstrakcijas un tā tālāk. Pieprasījums pēc jaunām medicīniskām apretēm atšķiras dažādām brūcēm, brūce jānovērtē pirms medicīnisko pārsēju izmantošanas, un ir svarīgi zinātniski un racionāli lietot jaunus mērces, ņemot vērā dažādus pasākumus, kas dažādos gadījumos veikti dažādos laikos.