Apdeguma želeja

- Apr 30, 2020-

Apdeguma želeja ir ērts produkts, kas atrodas negadījumā, kas var ietvert jebkura veida apdegumus. Burtiski tirgū ir simtiem dažādu zīmolu un veidu apdeguma želejas, taču ir arī daži, kas raksturīgi dažādiem apdegumu veidiem. Piemēram, dažu veidu apdeguma želejas ir raksturīgas fosfora apdegumu ārstēšanai. Šie apdegumi ir daudz problemātiskāki, jo mazas fosfora daļiņas var nonākt ādā un turpināt dedzināt pat pēc tipiskas apdegumu apstrādes.


Parasti visi apdeguma želejas ir želatīnam līdzīga viela, kas satur lielu ūdens daudzumu kopā ar nomierinošām un sāpju mazinošām sastāvdaļām. Tas nav uz eļļas bāzes veidots produkts, piemēram, vazelīns, un neslāpē apdegumu, bet drīzāk ļauj siltumam izkliedēties želejā, atdzesējot un nomierinot bojāto ādu un ļaujot apdegumam aizsargāt mitruma slāni. Tas palīdz nekavējoties aizsargāt teritoriju no sekundārām baktēriju infekcijām, kā arī samazina diskomfortu pat neliela apdeguma gadījumā. Parasti lielākā daļa apdegumu želeju ir izstrādātas, lai izvairītos no iespējamām problēmām ar medikamentiem, kas varētu būt vajadzīgas, ja pēc gela lietošanas nepieciešama medicīniska palīdzība. Tas nozīmē, ka, ierodoties neatliekamās palīdzības telpā, želeju var droši lietot bez jebkādām komplikācijām.

Izmantojot apdeguma želeju, ir ļoti vienkārši un viegli. Kad notiek apdegums, vissvarīgākais pirmais solis ir izskalot apdegumu ar dzidru ūdeni vai fizioloģisko šķīdumu, līdz visi atkritumi un netīrumi tiek noņemti no vietas. Dažos gadījumos ar ķīmiskiem apdegumiem ir noteikumi par skalošanas ilgumu, un tas var būt līdz 15 minūtēm saskaņā ar OSHA (Darba drošības un veselības aizsardzības administrācija) standartiem. Rūpniecībā, kur tiek izmantotas ķimikālijas, pēc vajadzības būtu jāizveido procedūra īpaša veida apdegumu ārstēšanai, kā arī apdegumu skalošanas stacijas. Regulāri pārskatiet šīs procedūras, lai pārliecinātos, ka visi darbinieki zina, kā rīkoties apdeguma gadījumā.

Pēc atbilstošas ​​skalošanas apdeguma vietā ap apdegumu viegli nosusiniet brūces ādu vai veselīgo ādu. Nemēģiniet izņemt ādu no apdeguma vietas vai noņemt gružus, kas šķiet nogulsnējušies. Uzklājiet želejas slāni, lai nomierinātu apdegušo ādu, un brīvi pārklājiet ar aprotektīvo marli. Ja apdegums ir dziļi lietotājam piestiprināts marleons abās apdeguma pusēs, lai marles apvalks nepieskartos ievainotajai ādas virsmai. Nepārklājiet ar hermētisku pārsēju un nelieciet apdegumu ar absorbējošu pārsēju, jo tas nožāvē vietu un rada papildu komplikācijas un sāpes.


Apdeguma želeju var izmantot nelielu apdegumu vai saules apdegumu gadījumā, pat ja āda nav atvērta un ādai nav būtisku kaitējumu.Paredzēta želejas nomierinoša, atvēsinoša un mitrinoša iedarbība palīdzēs pacientam dziedēt un sajusties, līdz viņš spēs aizmirst. uz slimnīcu vai ārstu.