Kā, kad un kāpēc medus tiek izmantots brūču kopšanai

- Apr 10, 2020-

Kā medu lieto uz brūcēm?

Cilvēki tūkstošiem gadu ir izmantojuši medu brūču sadzīšanai. Lai gan mums tagad ir citas ļoti efektīvas brūču sadzīšanas iespējas, medus joprojām var būt labs noteiktu brūču sadzīšanai.

Medum ir antibakteriālas īpašības un unikāls pH līdzsvars, kas veicina skābekļa un dziedinošo savienojumu veidošanos brūcē.

Pirms nonākšanas kabinetā, zināt, ka brūču kopšanas speciālisti izmanto medicīniskā līmeņa medu, lai dziedinātu hroniskas brūces un citas traumas.

Lasiet vairāk, lai uzzinātu par pareizo un nepareizo laiku brūču sadzīšanai.


Vai medus ir efektīvs dziedināšanai?

Medus ir cukurota, sīrupaina viela, kurai ir pierādīts, ka tajā ir bioaktīvi komponenti, kas var palīdzēt brūces dziedēt.

Saskaņā ar literatūras apskatu, kas publicēts žurnālāWounds, medus piedāvā šādas brūču dziedināšanas priekšrocības:

·Skābs pH veicina dziedināšanu.Medus skābais pH līmenis ir no 3. 2 līdz 4. 5. Lietojot uz brūcēm, skābais pH mudina asinis atbrīvot skābekli, kas ir svarīgi brūču dzīšanai. Skābs pH samazina arī tādu vielu, ko sauc par proteāzēm, klātbūtni, kas pasliktina brūču dzīšanas procesu.

·Cukuram ir osmotisks efekts.Cukuram, kas dabiski atrodas medū, ūdens tiek izvadīts no bojātiem audiem (pazīstams kā osmotiskais efekts). Tas samazina pietūkumu un veicina limfas plūsmu, lai dziedinātu brūci. Cukurs arī izvelk ūdeni no baktēriju šūnām, kas var palīdzēt neļaut tām vairoties.

·Antibakteriāls efekts.Ir pierādīts, ka medum ir antibakteriāla iedarbība uz baktērijām, kas parasti sastopamas brūcēs, piemēram, pret meticilīniem izturīgo Staphylococcus aureus (MRSA) un pret vankomicīnu izturīgajiem Enterococci (VRE). Daļa no šīs pretestības var būt saistīta ar tās osmotisko iedarbību.

Lielākā daļa medicīnas speciālistu uz brūcēm izmanto īpašu medus veidu, ko sauc par Manuka medu. Šis medus nāk no Manuka kokiem. Manuka medus ir unikāls ar to, ka tas satur savienojumu metilglikoksālu. Šis savienojums ir citotoksisks (nogalina baktērijas) un ir maza molekula, kas vieglāk nokļūst ādā un baktērijās.


Medus un brūču veidi

Brūču dzīšanas speciālisti ir izmantojuši medu, lai ārstētu šādus brūču veidus:

oboils

rauj

ononējošās brūces un čūlas

opilonidālais sinuss

pūtīšu un diabēta pēdu čūlas

Pētnieki ir veikuši dažādus pētījumus par medus kā dažādu brūču ārstēšanas efektivitāti. Cochrane ReviewTrusted Sourcepublish publicēja liela apjoma literatūras pārskatu par 26 šādiem klīniskajiem pētījumiem, kas ietvēra 3, { {3}} dalībnieku kopskaits.

Pētnieki secināja, ka medus, šķiet, palīdz labāk dziedēt daļēja biezuma apdegumus un inficētās pēcoperācijas brūces nekā daudzas tradicionālās ārstēšanas metodes. Tomēr nepietika liela apjoma, augstas kvalitātes pētījumu, lai pārliecinoši sniegtu ieteikumus citiem brūču veidiem.


Kā jūs uzklājat medu brūcēm?

Ja jums ir brūce vai apdegums, kas nedzīsīs, pirms medus lietošanas uz brūces ir svarīgi pārbaudīt pie ārsta. Jautājiet ārstam, vai medus ir ārstēšanas iespēja.

Ja ir smagas brūces, vislabāk ārsts vai brūču aprūpes māsa parāda, kā medu lietot pirmo reizi. Tas ir tāpēc, ka medus daudzums un pārsēju uzklāšanas veids var ietekmēt to, cik efektīva būs brūču dzīšana.


Padomi medus uzklāšanai uz brūcēm

Ja mājās uz brūcēm uzklājat medu, šeit ir daži vispārīgi uzklāšanas padomi.

· Vienmēr sāciet ar tīrām rokām un aplikatoriem, piemēram, ar sterilu marli un kokvilnas padomiem.

· Vispirms uzklājiet medu uz pārsēju, pēc tam pārsēju uzklājiet uz ādas. Tas palīdz samazināt medus nekārtību, ja to tieši uzklāj uz ādas. Varat arī iegādāties ar medu piesūcinātus pārsējus. Izņēmums ir, ja jums ir dziļa brūce, piemēram, abscess. Pirms pārsēja uzklāšanas medum jāaizpilda brūces gulta.

· Uzlieciet tīru, sausu pārsēju virs medus. Tas var būt sterils marles spilventiņš vai līmlente. Anoklējošs pārsējs vislabāk ir pār medu, jo tas neļauj medum izsūkties.

· Nomainiet pārsēju, kad drenāža no brūces piesātina pārsēju. Kad medus sāk dziedēt brūci, pārsēju maiņa, visticamāk, notiks retāk.

· Pēc brūces sagatavošanas mazgājiet rokas.

Ja jums ir kādi jautājumi par medus uzklāšanu uz brūces, sazinieties ar ārstu.


Alerģiskas reakcijas

Pazīmes, kas varētu izraisīt alerģisku reakciju uz medus iekļaušanu:

Reibonis

· Ārkārtējs pietūkums

· Slikta dūša

· Dūriens vai dedzināšana pēc vietējas lietošanas

· Apgrūtināta elpošana

Vemšana

Ja rodas šie simptomi, notīriet medus ādu un meklējiet medicīnisko palīdzību. Nelietojiet medu vēlreiz, kamēr nerunājaties ar ārstu.


Līdzņemšana

Ir pierādīts, ka medicīniskais medus uz brūcēm palīdz cilvēkiem ar hroniskām un nedzīstošām brūcēm. Medicīniskajam medum piemīt antibakteriālas, pretiekaisuma un pat pret smaržu īpašības, kas var palīdzēt cilvēkiem ar hroniskām brūcēm.

Pirms lietojat šo medus veidu, vienmēr pārbaudiet viņu ārstu, lai pārliecinātos, ka to ir droši lietot uz brūces.

Veselības līnijas atsauce