Hidrokolloids

- Apr 19, 2019-

Kas ir hidrokolloīdi?

Hidrokolloīdi ir apvalka veids, kas satur želejas veidojošus līdzekļus, piemēram, celulozi, ko apvieno ar elastomēriem un līmvielām, un uzklāj uz nesēja, parasti putām vai plēvēm, lai veidotu absorbējošu, pašlīmējošu, ūdensizturīgu pārsēju.

Mēs sajaucam ūdenī šķīstošos polimērus (parasti karboksimetilcelulozi ar pektīnu) kopā ar gumijas gumiju, un tad mēs to izspiežam loksnē vai ruļļos.

Mūsu mērces ir nostiprinātas ar plēvi vai putām. Mūsu filmu atbalstītajiem hidrokoloidiem ir divslāņu konstrukcija, kas sastāv no absorbējoša hidrokolloīda matricas, kas laminēta ar elpojošu poliuretāna plēvi. Mūsu putuplasta savienojumiem ir trīsslāņu konstrukcija, kas sastāv no absorbējošās hidrokolloidās matricas, ko papildina divkāršs poliuretāna putu slānis, kas laminēts uz poliuretāna plēves pamatnes. Pārsienamie materiāli ir ūdensizturīgi un baktērijām nav izturīgi.


Kā darbojas hidrokoloīdu mērces?

No brūces izdalītais eksudāts absorbējas hidrokoloidā un celulozes matrica veido gēlu. Tas saglabā mitru vidi brūces virsmā, nodrošinot optimālus apstākļus brūču dzīšanai. Hidrokolloīdi nodrošina vieglu brūces atdalīšanu, palīdz autolīzi un ir viegli noņemami, ja tos izmanto.