silikona putu pārsējs

- May 15, 2020-

1. Kas ir silikona putu pārsējs?

Silikona putu pārsējs ir pārsējs, kas pārklāts ar silikona putām kā līmi vai brūces kontakta kārtu. Silikona putu raksturīgās īpašības ir tādas, ka šos pārsējus var noņemt, neradot brūces vai apkārtējās ādas traumu.


2. Kādas ir galvenās norādes silikona putu pārsienam?

Silikona putu pārsēji ir piemēroti gandrīz visām indikācijām, kur ir svarīgi novērst brūces un apkārtējās ādas traumas un pacienta sāpes. Dažādie silikona putu pārsēju veidi atbilst dažādām klīniskajām vajadzībām.


3. Vai silikona putu pārsēji var izraisīt ādas reakcijas?

Silikons ir inerts un mazāk ticams, ka tas izraisīs jutības reakcijas nekā daudzi citi materiāli, ko izmanto brūču pārsiešanā. Tos plaši izmanto arī kosmētikas līdzekļos patērētājiem un kā spiediena jutīgas līmes transdermālu zāļu ievadīšanas sistēmās.


4. Kādas klīniskās priekšrocības piedāvā silikona putu pārsēji salīdzinājumā ar citiem pārsēju veidiem?

Publicētie pētījumi liecina, ka pacienti, kuru brūces ir apdarinātas ar silikona putu pārsējiem, piedzīvo mazāk traumu, mazāku diskomfortu noņemšanas laikā un mazāku macerāciju nekā tie, kas apdarināti ar parastajiem pārsējiem, tādējādi samazinot ārstēšanas izmaksas.


5. Vai inficētām brūcēm var izmantot silikona putu pārsējus?

Ja ir klīniskas infekcijas pazīmes, silikona putu pārsēju lietošanu var turpināt, ja tiek sākta atbilstoša antibakteriāla ārstēšana.


6. Vai silikona putu pārsējus var izmantot diabētisko pēdu čūlu gadījumā?

Daži agri ziņojumi liecina, ka silikona putu izstrādājumiem var būt nozīme diabētiskās pēdas ārstēšanā.


7. Vai silikona putu pārsienam ir nozīme rētu pārvaldībā?

Starptautiska konsultējoša rētu pārvaldības ekspertu grupa nesen ir publicējusi uz pierādījumiem balstītus klīniskos ieteikumus, kas atbalsta silikona gēla pārklājuma izmantošanu kā pirmās līnijas terapiju nenobriedušu, lineāru un plaši izplatītu apdegumu hipertrofisku rētu un nelielu keloīdu gadījumā. Silikona gēla loksne arī jāuzskata par pirmās līnijas profilaktisku pasākumu, kas palīdz novērst hipertrofisku rētu vai keloīdu veidošanos pēc operācijas.


8. Vai silikona putas ir drošas?

Silikoni ir ķīmiski inerti, un nelabvēlīga ietekme, ko rada silikonu izmantošana medicīnā un ķirurģijā, ir reti sastopama. Dzīvnieku pētījumu rezultāti ar silikoniem liecina, ka tie neizraisa ādas reakcijas vai sistēmisku toksicitāti. Silikona putas ir apstiprinātas lietošanai brūču pārvaldībā, ko veic pārvaldes iestādes visā pasaulē.


9. Vai ir kāda publicēta literatūra, kas atbalsta silikona putu izstrādājumu izmantošanu?

a. Publicēti neskaitāmi dokumenti, kuros aprakstītas silikona īpašības un silikona putu pārsēju izmantošana. Tie ietver:

b. Dahlstrom KK. Jauna silikona gumijas pārsēja, ko izmanto kā pagaidu pārsēju pirms aizkavētas sadalītās ādas potēšanas. Nejaušināts pētījums. Scand J Plast Reconstr Surg Hand Surg 1995; 29 (4): 325-27.

c. Dykes PJ, Heggie R, Hill SA. Līmējošo pārsēju ietekme uz ādas stratum corneum. Žurnāla brūču kopšana 2001; 10 (2): 7-10.

d. Dykes PJ, Heggie R. Saikne starp lipīgo pārsēju lobīšanas spēku un subjektīvo diskomfortu brīvprātīgajos subjektos. Žurnāla brūču kopšana 2003; 12 (7): 260-62.

e. Gotschall CS, Morrison MI, Eichelberger MR. Perspektīvs, randomizēts Mepitel efektivitātes pētījums bērniem ar daļēja biezuma applaucējumiem. J Burn Care rehabilitācija 1998; 19 (4): 279-83

f. Mustoe TA, Cooter RD, Gold MH, Hobbs FDR, et al. Starptautiski klīniski ieteikumi rētu ārstēšanai. Plast Reconstr Surg 2002; 110 (2): 560-71.

g. Platt AJ, Phipps A, Judkins K. Salīdzinošs pētījums par silikona tīkla pārsēju un parafīna marles pārsēju ādas potētajās vietās. Apdegumi 1996; 22 (7): 543-45.

h. Meaume S, Van De Looverbosch D, Heyman H, Romanelli M, Ciangherotti A, Charpin SA. Pētījums, lai salīdzinātu jaunu pašlīmējošu silikona putu pārsēju ar pašlīmējošu polimēru pārsēju II pakāpes spiediena čūlās. Osteomijas brūču ārstēšana 2003; 49 (9): 44-51.

i. Vloemans AF, Kreis RW. Ādas potzaru fiksēšana ar jaunu silikona gumijas pārsēju (Mepitel). Scand J Plast Reconstr Surg Hand Surg 1994; {{1}} (1): 75-76.

j. Viljamss C. Mepitels. Br J Nurs 1995; {{1}} (1): 5 1 - 52, 54-55.

k. Young M, Robbie J. Gadījumu izpēte: Mepitel un Mepilex lietošana. Diabētiskās pēdas pārvaldība: ceļvedis diabētiskās pēdas čūlu novērtēšanai un pārvaldībai. Diabētiskā pēda 2002; 5 (3): piederumi.