Sešas lietas, ko jūsu māte nekad jums neteica par brūču aprūpi

- Nov 25, 2020-


1. Dažas brūces nekad nedzīst.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) definē paliatīvo aprūpi kā pieeju, lai uzlabotu tādu pacientu un viņu ģimeņu dzīves kvalitāti, kuri saskaras ar dzīvībai bīstamām slimībām.1 Kā tas attiecas uz brūču aprūpi? Paliatīvā brūču aprūpe ietver tādas lietas kā brūces vides kontrolēšana, kas galu galā var ietekmēt dzīves kvalitāti. Piemēram, sēnīšu audzēji var būt diezgan asi. Apstrādājot tos ar Dakin' s vai etiķskābes mērcēšanu un lokālu 0,75% metronidazola želeju, var kontrolēt smaku, kas galu galā uzlabo pacienta&# 39 dzīves kvalitāti.


2. Uzturam ir būtiska loma brūču dziedēšanā.

Ir vecs teiciens" tu esi tas, ko tu ēd." Ko darīt, ja tas, ko jūs ēdat, nav GG, vairāk ietekmē jūsu dziedināšanas spējas? Saskaņā ar brūču sadzīšanas prognozēšanas rīku - brūču sadzīšanas indeksu (WHI) - nepietiekams uzturs bija statistiski nozīmīgs faktors visu veidu brūču dziedēšanā.3 Daudziem mūsu pacientiem ir uztura traucējumi, trūkst D vitamīna, olbaltumvielu, cinka - saraksts turpinās un turpinās. Nodarbība: ja jums ir pacients, kuram ir brūce, kuras labā jūs visu darāt, palaidiet dažas laboratorijas. Sāciet tos papildināt ar multivitamīniem, D vitamīnu un olbaltumvielām (atkarībā no nieru darbības). Lieliska ideja ir arī pacienta ar hronisku brūci nodošana dietologam.


3. Ir labi mazgāt brūci ar ziepēm un ūdeni.

GG quot; Es nevaru' nesamitrināt brūci,"" Es nopirku šo iedomāto brūču tīrīšanas līdzekli veikalā," un" Es trīs mēnešus neesmu lietojis īstu dušu." Es bieži dzirdu pacientus sakām šīs frāzes. Pastāv šāds nepareizi uzskatīts uzskats, ka jūs nevarat mazgāt brūci vai saslapināt to ar ūdeni. Ir veikti pētījumi, kas neuzrādīja atšķirību ar krāna ūdeni vai fizioloģisko šķīdumu apūdeņotu brūču infekcijas ātrumā, padarot to par drošu un rentablu brūču tīrīšanas metodi. 4 Es pacientiem bieži saku, ka, ja jums nav akas ūdens, tas ir ir svarīgi mazgāt visu vietu ap brūci, lai novērstu baktēriju un normālas floras aizaugšanu, kas atrodas uz jūsu ādas.


4. Neviena izsmalcināta mērce nevar kompensēt neārstētu patoloģisko stāvokli.

Varētu domāt, ka tas ir diezgan pašsaprotami. Tomēr laiku pa laikam es redzu, ka šis aspekts ir izskatīts vairāk. Daudzas reizes kā speciālisti mēs tiekam fiksēti tikai uz brūces un neskatāmies uz visu pacientu. Pacienti ar hemoglobīna līmeni A1C 12 vai ABI 0,6 nekad nedziedinās brūces neatkarīgi no tā, cik vietējā ārstēšana ir izdomāta, dārga vai pārsteidzoša.


5. Dažreiz jums patiesībā ir jābūt detektīvam.

Būt detektīvam ir mana mīļākā šīs profesijas sastāvdaļa. No pacienta jums jāņem pilnīga vēsture un fiziskā informācija. Piemēram, man kādreiz bija paciente, kura uz savas ādas uzlika vazokonstriktora želeju artrīta ārstēšanai un pēc tam sāka izmantot aerosola mentola muskuļu relaksatoru tajā pašā vietā, turot to vienā vietā un ilgstoši izsmidzinot, kas viņai izraisīja apsaldējumus. Pirms mani redzēt viņa bija bijusi pie trim citiem pakalpojumu sniedzējiem. Kā detektīvam jums arī jāapzinās, vai brūce nedzīst normālā trajektorijā, it īpaši, ja tā ir hroniska brūce, lai veiktu biopsiju. Marjolijn vai plakanšūnu karcinoma var rasties no hroniskām brūcēm vai vecām rētām. Viena teorija ir tāda, ka plakanšūnu vēzis plaukst iekaisuma zonā, un hroniskas brūces bieži iestrēgst hroniskā iekaisuma stāvoklī.


6. Reakcija, kuru saņemat, sakot kādam, ka esat brūču speciālists.

GG quot; Jūs esat kas? Kas tas vispār ir?" Man tas tiek jautāts daudz, kad es saku cilvēkiem, ko es daru, lai iztiku. Kad es sāku viņiem to izskaidrot, viņiem parasti ir tāds neticības izskats. Es parasti vadu ar". Nu, ja jums nav hroniskas brūces vai ķirurģiskas komplikācijas, tad jūs, iespējams, nezināt, ka pastāv mana specialitāte." Tomēr, kad jums ir nepieciešams kāds, kam ir plaša apmācība brūču ārstēšanā ... jūs priecāsieties, ka mēs darām to, ko mēs darām.


Atsauces

1. Pasaules Veselības organizācija. Valsts vēža kontroles programmas: politikas un vadības vadlīnijas. Ženēva, Šveice: Pasaules Veselības organizācija; 2002.

2. Watanabe K, Shimo A, Tsugawa K, Tokuda Y, Yamauchi H, Miyai E, Takemura K, Ikoma A, Nakamura S. Droša un efektīva smakojošu sēnīšu audzēju dezodorēšana, izmantojot lokālu metronidazola 0,75% želeju (GK567): daudzcentrs, atklāts, III fāzes pētījums. Atbalstiet vēža aprūpi. 2016. 24: 2583-2590.

3. Fife C." Cilvēki mirst badā - jūsu uzgaidāmajā telpā." Caroline Fife MD emuārs. 2018. gada oktobris

4. Sardina D." Vai jūsu brūču tīrīšanas prakse ir aktuāla?" Brūču aprūpes padomnieks. 2018. gads.

5. Pekarek B, Buck S, Osher L. Visaptverošs pārskats par marjolīna' s čūlām: diagnostika un ārstēšana. Amerikas sertificēto brūču speciālistu koledžas žurnāls. 2011. 3 (3): 60-64

6. Ādas vēža fonds. Plakanšūnu karcinoma - cēloņi un riska faktori. 2018. gads.