Daži ieteikumi par to, kā izvēlēties mērces saspiešanai

- Feb 14, 2019-

Kas ir spiediena čūlas?

Kas ir nosliece uz spiedienu? Saskaņā ar Eiropas spiediena vēža konsultatīvās grupas (EPUAP) un Nacionālās spiediena vēža konsultatīvās grupas (NPUAP) 2014. gadā izdotajām vadlīnijām par spiediena zudumu ārstēšanu spiediena čūlas ir lokāls ādas vai zemādas audu bojājums, kas parasti atrodas kaulu izvirzītajā daļā, ko izraisa spiediena vai spiediena kombinācija. Ādas spiediena čūla ir universāla problēma rehabilitācijas ārstēšanā un barošanā.

Saskaņā ar attiecīgajiem literatūras ziņojumiem aptuveni 60 000 cilvēku katru gadu mirst no spiediena sindroma. Spēcīgo sāpju daļas galvenokārt rodas kaula izvirzījumā, kur nav muskuļu iesaiņojuma vai plānas muskuļu slāņa, tauku audu aizsardzības trūkums un bieži tiek paaugstināts spiediens: (1) Gultas stāvoklis ir labs pakauša izciļņiem, lāpstiņa, elkonis, mugurkaula izliekums, sakrālā astes, papēža. (2) Sānu stāvoklis ir labs ausī, plecu pīķa, elkoņa, ribu, gūžas, ceļa locītavas iekšējā un ārējā pusē, kā arī iekšējā un ārējā potīte.

(3) Kārdinošais stāvoklis ir labs ausī, vaigā, plecos, sieviešu krūts, vīriešu dzimumorgānos, čaulas virsotnē, ceļgalos, pirkstos.

Savukārt spiediena čūlu jutīguma faktori bija motoru skaita samazināšanās, ādas maiņa un vecuma palielināšanās, tāpēc ilgstoši gultas pacienti, pacienti ar muguras smadzeņu traumām un vecāka gadagājuma cilvēki, īpaši vecāka gadagājuma gultas pacienti, kļuva par augsta riska grupām ar spiedienu.

ir biežas sāpes? Literatūrā redzams, ka saslimšanas biežums visaptverošajās slimnīcās ir 3% ~ 14%, spiediena čūlu sastopamība pacientiem ar muguras smadzeņu traumu ir 25% ~ 85%, un 8% ir saistīti ar nāvi, saslimšanas gadījumu biežums pacientiem ar neiroloģiskām slimībām ir 30% ~ 60%, un saslimšanas gadījumu biežums hospitalizētos gados vecākiem cilvēkiem ir 10% ~ 25%,

Vecāka gadagājuma cilvēku ar spiedieniem mirstība palielinājās 4 reizes vairāk nekā vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem nebija spiediena, un nedzīstamo brūču mirstības rādītājs bija 6 reizes lielāks nekā brūču dzīšana.

Literatūrā ziņots, ka 23% no nosokomiālo spiedienu ir saistītas ar ķirurģiju, spiediena zudumu biežums ķirurģiskiem pacientiem palielinājās, pagarinot darbības laiku, operācijas laiks, kas pārsniedz 2,5 stundas, bija riska faktors, kas izraisīja spiedienu. pēcoperācijas spiediena čūlas bija 21,2% pacientiem, kuru darbības laiks bija ilgāks par 4 stundām. Kāpēc izmantot alginātu mērci, lai ārstētu spiediena čūlas?

4

Mērci ir iespēja ārstēt spiediena čūlas, un teorētiski ir dažādas mērces, ko var pielietot spiedieniem.

Algināta mērci ir augsta absorbcija, var absorbēt visu veidu brūces, čūlas un citu saražotu šķidrumu, un tas veicina brūces dzīšanu, spiežot spiedienu, bīdes spēku, berzi, efektīvi novērst spiedienu, augstu bioloģisko savietojamību, nesaderību alerģija, nav stimulācijas. Cochran pārskatā tika analizēti attiecīgie pētījumi (ieskaitot 6 pētījumus un kopā 336 dalībniekus), salīdzinot parasto alginātu pārsēju pielietojumu ar hidrogela mērci, alginātu mērces, kas satur sudraba jonus, un termiskā starojuma mērījumus spiediena čūlu ārstēšanā un barošanā.

Ir konstatēts, ka šie jaunie mērces liecina par labu spiediena zudumu ārstēšanā un barošanā, un nav lielas atšķirības starp vairāku pārsēju iedarbību, bet tās ir pārāka par tradicionālo parasto marli un citiem pārsieniem.

Spiediena izraisītāju bojājumi (1) Aizdomīgi dziļi audu bojājumi - zemādas mīkstie audi tiek bojāti ar spiedienu vai bīdes spēku, vietējo ādas integritāti, bet var parādīties krāsas izmaiņas, piemēram, purpura vai brūngani sarkana, vai var izraisīt blisteru sastrēgumus.

Salīdzinot ar apkārtējiem audiem, šajās bojātajās vietās mīkstajiem audiem var būt sāpes, cieti gabali, lipīga noplūde, mitrums, drudzis vai aukstums. (2) I fāzes spiediena čūlas rožainā periodā - “sarkanā, pietūkušā, karstā, sāpīgā vai nejutīgā, kas ilgst 30 minūtes”, kaulu izspiešana no ādas integritātes, ko papildina spiediens, ka ierobežotais zudums nav izbalējis. eritēma.

Tumšai ādai var nebūt ievērojami gaišas izmaiņas, bet tās krāsa var atšķirties no apkārtējo audu krāsas.

(3) II fāzes spiediena iekaisuma infiltrācijas periods - "purpura sarkana, mezgla, sāpes, blisteri", dermas daļa trūkst, izpaužas kā sekla atklāta čūla, kam pievienota rozā brūces gulta (brūce), bez kārbām izpaužas kā pilnīgs vai saplēsts seruma blisteris. (4) III fāzes spiediena čūlas sekla čūla - epidermas lūzums, čūlu veidošanās.

Tipiski raksturlielumi: trūkst visa ādas audu slāņa, redzama zemādas tauku iedarbība, bet kauli, cīpslas, muskuļi nav pakļauti, ir kārpas, bet audu zuduma dziļums nav skaidrs, var saturēt slepeni un tuneļus.

(5) IV fāzes spiediena nekrozes čūlas perioda ielaušanās zemākā dermā, muskuļu slānis, kaulu virsma, infekcijas paplašināšanās, tipiskas īpašības: viss audu zuduma slānis, kam pievienota kaulu, cīpslu vai muskuļu iedarbība, dažas brūces daļas gultā ir kārba vai kašķis, bieži vien ir slepena vai tuneļa.

(6) Spiediena čūlu tipiskie raksturlielumi, kurus nav iespējams iestudēt, trūkst visu audu slāņu, čūla dibena ir pārklāta ar kārbām (dzeltenīgi, dzeltenīgi brūna, pelēka, zaļa vai brūna), vai brūces gulta ir saķere. (ogleklis, brūns vai melns).

Klīniskā pielietojuma izpēte Franču pētnieki veica salīdzinošu pētījumu, eksperimentālo pacientu grupu pirmo 4 nedēļu laikā pirms ārstēšanas, izmantojot alginātu mērci, pēdējās 4 nedēļas, izmantojot hidrogēla mērci, kontroles grupa ir viss hidrogēļu pārsēju pielietojums; kopumā 110 dalībnieki, no kuriem visi bija vecāki par 65 gadiem, III fāze un ceturtais posms, bija pacienti ar spiediena čūlu. Mērces ietekmi mēra, samazinot brūču izmēra proporciju, un jo lielāka ir tā proporcija, jo labāka ietekme. Rezultāti parādīja, ka eksperimentālās grupas iedarbība bija ievērojami labāka nekā kontroles grupā, un brūču dzīšana acīmredzami tika paātrināta. Pētījums arī parādīja, ka izvēloties pareizo pārsēju dažādos spiediena posmos, brūce var ātrāk izdziedināt.

To vidū alginātu mērci pirmoreiz izmantoja, lai stiprinātu atšķaidīšanas un makrofāgu iedarbību, kā arī veicinātu granulācijas audu veidošanos, un pēc tam hidrogēlija pārsēju izmantošana bija galvenokārt, lai noturētu brūces vidi mitru. Taizemes zinātnieki ir veikuši salīdzinošu pētījumu par alginātu pārsēju izmantošanu, kas satur sudraba jonus un sulfadiazīna sudraba krēmu spiediena čūlu barošanā.

Alginātu mērces ir nedaudz labākas nekā sulfadiazīna sudraba krēms, un, vēl svarīgāk, pacientiem, alginātu pārsēju lietošanas maksimālās izmaksas ir aptuveni 80% no pēdējās, ievērojami samazinot pacientu finansiālo slogu.

Liels skaits pētījumu ir parādījuši, ka jaunie pārsēji ir paātrinājuši brūču dzīšanu, samazināta pacientu sāpes, mazinājusi narkotiku maiņas skaitu un samazināta gaismas māsas darba slodze un citas priekšrocības. ASV Nacionālais spiediens Ulcer Konsultatīvā padome ierosināja, ka brūce jānovērtē katru reizi, kad tiek aizstāts mērci, lai nodrošinātu, ka tajā laikā izmantotais mērci ir piemērots un ka brūce ir mitra un sausa ap brūci, lai novērstu impregnēšanu. Novērtējiet pacienta vispārējo stāvokli, savlaicīgi papildiniet uzturu, ieteikt dažādus pārsējus atbilstoši pacienta stāvoklim kopā ar gidu, un padariet jauno pārsēju labāk kalpotu pacientiem ar spiedienu.