Kas ir alumīnija pārsējs?

- Jan 13, 2020-

Kas ir alumīnija pārsējs?

Bioloģiski noārdāmie alginātu pārsēji, kas izgatavoti no jūraszālēm, ir radīti vismaz piecdesmit gadus atpakaļ, un komerciāli pieejamie algināti ir pieejami kopš 1983. gada. Bieži vien uz brūcēm ar smagu eksudātu šo pārsēju ražošanai izmantotie algināti tiek izgatavoti no dažādām jūraszālēm, kas novāktas visā pasaulē. Varbūt nepietiekami izmantoti, šie pārsēji nav pietiekami pētīti un dokumentēti medicīnas literatūrā, salīdzinot ar citiem mūsdienu pārsējiem.

Algināta mērces sastāvs

Agrīna alginātu pārsēja izmantošana sastāvēja no kalcija algināta šķiedrām, kas izveidojās par vaļīgu vilnu. Nesen šī struktūra ir uzlabojusies, iespiežot šķiedras tā, lai pārsējs būtu stiprāks, kad to iemērc ar asinīm vai eksudātu. Alginātu pārsēji var absorbēt eksudātā 15-20 reizes pēc sava svara, un tos ražo virknē produktu, ieskaitot plakanas loksnes, virves un lentes. Dobumu brūču iesaiņošanai izmanto virvju un lentu pārsējus, bet virspusējām brūcēm izmanto plakanas loksnes. Daži produkti ir pašlīmējoši, bet, lai alginātu turētu vietā un tajā būtu pārmērīgs eksudāts, bieži tiek izmantots atbilstošs sekundārais pārsējs.

Dažos produktos tiek izmantots nātrija algināts, lai uzlabotu želeju veidošanos. Citi produkti uzlabo stabilitāti, izmantojot liofilizētu alginātu. Gēla raksturs ir atkarīgs no alginātu saturošajām M, G un MG grupām. Alginātu pārsienam ar augstām M grupām ir lentei līdzīgi, plakani molekulāri izskati un tie veido ātrāku, mīkstāku un elastīgāku želeju. Algināta pārstrāde, kas bagāta ar G, rada ķēdei līdzīgāku un liektāku želeju, kas veidojas lēnāk. G bagātinātus alginātu pārsējus ir viegli noņemt neskartus, savukārt M bagātajiem alginātu pārsējiem ir tendence izšķīst, lai gan tos var noņemt ar apūdeņošanu, izmantojot fizioloģisko šķīdumu. Piezīme. Šos “izšķīstošos” alginātus nekad nedrīkst ievietot sinusa traktā vai tuneļa brūcē.

Dažiem alginātu pārsēju izstrādājumiem ir pievienoti arī pretmikrobu materiāli, piemēram, sudrabs. Parasti tos drīkst lietot tikai saskaņā ar labāko antibakteriālo pārsēju praksi ne ilgāk kā 14 dienas pēc receptes. Vienmēr ievērojiet ražotāja lietošanas instrukcijas.

Kā Alginate Dressing palīdz dziedniecībā?

Lietojot pārsēju brūcei, kas stipri izdalās, pārsēja kalcija joni mijiedarbojas ar nātrija joniem brūces šķidrumā. Šī reakcija liek šķiedrām pārsienā uzbriest un daļēji izšķīst želejā. Cik daudz uzbriest alginātu pārsējs, ir atkarīgs no produkta ķīmiskā sastāva un botāniskā avota

Indicētās brūces alumīnija pārsiešanai

Alginātus var izmantot dažādās brūču situācijās. Ar nevīžīgām brūcēm, kas arī rada eksudātu, algināta pārsējs nodrošina mitru apvalku, kas novērš brūces izžūšanu un ļauj brūcei ātrāk dziedēt. Bieži sastopamas brūču situācijas, kurās var izmantot alginātu pārsēju:

· Spiediena čūlas

· Diabētiskās pēdu čūlas

· Dobuma brūces

· Venozās kāju čūlas

· Pēcoperācijas brūces

· Traumas brūces

· Daļēja biezuma apdegumi

Lielāko daļu laika alginātu pārsējus var atstāt nemainīgus 5-7 dienas, ja vien netiek sasniegta eksudāta spēja. Ar inficētām brūcēm brūces gulta jāpārbauda katru dienu.

Algināta mērces izmantošanas soļi

Kopumā algināta pārsēja izmantošana ir vienkāršs process, kurā ievērota labākā brūču kopšanas prakse:

1. Brūces vietas tīrīšanai izmantojiet fizioloģisko šķīdumu (vai brūču tīrīšanas līdzekli).

2. Nosusiniet brūci.

3. Uzlieciet algināta pārsēju uz brūces.

4. Ja nepieciešams, virs algināta uzlieciet sekundāro pārsēju, lai to noturētu vietā un absorbētu lieko šķidrumu.

5. Katru dienu pārbaudiet pārsēju, katru dienu pārbaudot brūces vietu, ja tā ir inficēta.

6. Mainiet pārsēju reizi 5-7 dienās vai kad no malām vai sekundārajā pārsējā noplūst eksudāts.

7. Noņemot algināta pārsēju, izmantojiet fizioloģisko šķīdumu, lai to vispirms samitrinātu un izvairītos no (brūces pamatnes / granulēšanas audu) bojājumiem.

8. Ja pārsējs pielīp pie brūces, skalojiet ar fizioloģisko šķīdumu.

Algināta mērces priekšrocības

Alginātu pārsēji, kas ir lieliski absorbējoši, aizsargā skarto zonu no baktēriju infekcijām un uztur mitru vidi, kas veicina ātrāku un efektīvāku dziedināšanu. Algināta mērci ir viegli uzklāt, un tai ir augsta manipulējamība. Turklāt nedaudziem cilvēkiem ir alerģija pret alginātiem.

Kontrindikācijas

Algināta pārsējs nav piemērota brūču, kas asiņo asi, vai brūču, kas ir sausa vai ar minimālu eksudātu, ārstēšanai. Tās nav arī laba izvēle ķirurģiskām implantācijām vai trešās pakāpes apdegumiem. Citas kontrindikācijas ir alerģija pret kādu no pārsēja komponentiem. Piesardzīgi jālieto pārsējs arī uz audzējiem vai visām brūcēm ar atklātiem asinsvadiem, jo pārsēja noņemšana var izraisīt svaigu asiņošanu.

Lai arī alginātu pārsējs nav tik pazīstams kā daži citi pārsēju veidi, tam ir īpašības, kas padara to par labu izvēli dažādiem brūču veidiem, īpaši brūcēm, kurām nepieciešama absorbējoša pārsēja.