Kalcija algināta mērces lietošana deguna endoskopiskajā ķirurģijā

- Dec 17, 2018-

Deguna endoskopiskās ķirurģijas teorijas un tehnoloģijas pielietošana ir veicinājusi deguna sinusa operāciju līdz jaunam attīstības līmenim, un ir radušās dažādas jaunas metodes un metodes, lai uzlabotu hroniskā sinusīta un deguna polipu ārstniecisko efektu. Tomēr pildījuma materiāls, ko parasti lieto pēc deguna sinusa operācijas, joprojām ir naftas dzijas sloksne. Lai gan naftas dzijas pildījums ir ekonomisks un efektīvs, tam ir daudz trūkumu, piemēram, sāpes pildīšanas laikā, ilgs uzpildes laiks un viegla asiņošana vilkšanas laikā.

Kalcija algināta mērce ir jauna veida brūču pārsiešana, lai atrastu labāku pēcoperācijas aizpildīšanas materiālu deguna dobumam un deguna blakusdobumam, mēs izvēlamies kalcija alginātu pārsēju endoskopiskai ķirurģijai pēc deguna endoskopijas un salīdzinot ar jinmicīna eļļas dziju. .

1 Materiāli un metodes 1.1. Testa grupā tika izmantoti kalcija algināta mērces un kontroles grupā tika izmantotas jinmicīna eļļas dzijas sloksnes.

23

1.2 Eksperimentālie objekti Izraudzīti 53 hroniska sinusīta gadījumi, kas slimnīcā tika hospitalizēti 2001. gada oktobrī ~ 2002. gada martā, divpusējo deguna bojājumu pakāpe bija līdzīga, un divpusēja deguna endoskopiskā ķirurģija (endoskopiskā sinusa saslimšana, ess) tika ārstēta un regulāri pārbaudīta vairāk 2 mēnešus pēc operācijas. No tiem 28 gadījumi, 25 sievietes, vecumā no 17 līdz 62 gadiem, vidēji 34,2 gadi. Saskaņā ar attiecīgajiem stadijas tipa standartiem, ieskaitot 2 1. tipa periodus 9 gadījumi, 2 periodi 24 gadījumi, 3 periodi 11 gadījumi; 3 9. tipa gadījumi.

Pirms operācijas tika pārbaudīta asins kārtība, koagulācijas laiks un aknu un nieru funkcija, un indeksi bija normāli. 1.3 Aizpildīšanas metode Deguna sinusa operācija tika veikta deguna endoskopijā, izmantojot Messerklinger. Pēc ESS operācijas 53 pacienti tika nejauši aizpildīti ar kalcija alginātu pārsēju vienā deguna dobuma pusē, un otrā deguna dobuma puse tika piepildīta ar jinmicīna eļļas dzijas sloksnēm. Tiek piepildīti vidējā deguna dobumā un daži no kopējā deguna trakta.

Deguna pildījumu noņem 24 stundas pēc operācijas.

1.4. Deguna gļotādas paraugu ņemšana

Trešās pēcoperācijas novērošanas nedēļas laikā deguna biopsijas skava tika izmantota deguna endoskopijā, lai paņemtu to pašu fiksēto deguna dobuma sānu daļu, tas ir, gļotādu dabiskās mutes aizmugurējās sienas vidū. maksimālais sinusa kā deguna gļotādas paraugs, kas novērots ar gaismas mikroskopu. 1.5 novērošanas indikatori un asiņošanas metodes: novērošana un novērtēšana 24 stundas pēc uzpildes procesa deguna dobumā, piemēram, asiņošana un nepārtraukta aizture, lai aizpildītu maisu, atkārtoti iepildītu, novērotu deguna asiņošanas apjomu, kad pildījums ir pēc operācijas, asiņošanas gadījumā, ar 0,1% adrenalīna hidrohlorīda šķīduma kokvilnas šķēlītēm, kas ievietotas deguna dobumā, lai apturētu asiņošanu, un novērtēt, cik daudz

Asiņošana pārtrauca izvilkšanu un pēc 48 stundām tika pilnībā izņemta. Deguna sāpju pēcoperācijas aizpildīšana: sāpju pakāpe pēcoperācijas aizpildīšanā 24 stundu laikā un pildījuma noņemšana, vizuālās simulācijas vērtēšanas metodes (Visuai analogās skalas, VAS) izmantošana. VAS ir horizontāla, mērogā brīva l0cm taisna līnija ar sāpju vērtējumu 0 ~ 10, 0 = nesāpīga, 10 = ļoti sāpes; Deguna gļotādas tūska: ikdienas tīrīšana ar sausu kauli un sekrēciju deguna dobumā, ko veic ārsts vienas nedēļas laikā pēc operācijas, un deguna gļotādas tūskas novērošana.

Atkarībā no plaisas lieluma starp vidējo un apakšējo turbīnu un atbilstošo horizontālo deguna starpsienu un deguna dibenu, tas ir sadalīts vieglā tūska (+), vidējā tūska (+ +) un smaga tūska (+ + +). Gaismas mikroskopa novērojums: Pēc parauga iegūšanas tas tika nekavējoties ievietots 10% formalīna šķīduma fiksācijā, parafīna iestrādāšanā, sagriešanā, krāsošanā, olimīnos zem optiskā mikroskopa, lai novērotu deguna gļotādas iekaisuma šūnu infiltrāciju. Tiek izmantota vērtēšanas metode.

Iekaisuma šūnu infiltrācijas pakāpe tika sadalīta vieglā (+), vidējā (+ +), smagā (+ + +); Statistiskā apstrāde: mērījumu dati ar X ± SD norādīja, ka starpība starp abām grupām, izmantojot T testu. Tika izmantots gaismas mikroskopu novērošanas indeksa rangs un tests. Rezultāti Statistikai un analīzei tika izmantota SPSS programmatūra.

2 rezultāti Pildījuma tūlītēja iedarbība: 1 pēcoperācijas aizpildīšanas laikā, asins izplūdes daudzums kalcija alginātu grupā bija vidēji 0,8 ± 0,3 ml, jinmicīna eļļas dzijas sloksnes grupa bija 1,6 ± 0,7 ml, abās grupās nebija pildījuma, un bija ievērojama asins izplūdes daudzuma atšķirība (p <0,01; ja="" pildvielas="" tika="" izdalītas="" 24="" stundas="" pēc="" operācijas,="" kalcija="" alginātu="" grupas="" asiņošanas="" apjoms="" bija="" vidēji="" 1,7="" ±="" 1,3="" ml,="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" sloksnes="" grupa="" bija="" 10,3="" ±="" 5,2="" ml).="" 24="" gadījumi="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" grupā="" bija="" 48="" stundas,="" pirms="" to="" varēja="" pilnībā="" izņemt,="" un="" bija="" ievērojamas="" atšķirības="" starp="" abu="" grupu="" hemorāģiju="" (p=""><0,01), pēcoperācijas="" aizpildīšanas="" procesā="" vidējais="" sāpju="" rādītājs="" kalcija="" alginātu="" grupa="" bija="" 1,8="" ±="" 0,9,="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" sloksnes="" grupa="" bija="" 4,5="" ±="" 1,2,="" un,="" pildot="" pildījumu,="" kalcija="" alginātu="" grupas="" vidējais="" sāpju="" rādītājs="" bija="" 4,1="" ±="" 1,8,="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" sloksnes="" grupa="" bija="" 7,2="" ±="">


Kalcija alginātu pārsēju un ekstrakcijas sāpes bija ievērojami vieglākas nekā jinmicīna eļļas dzija (p <>

Yung Xing medicīniskā kalcija algināta mērīšana Tamponādes ietekme uz dobuma gļotādu un prognozi: 1 pēc vienas pēcoperācijas deguna gļotādas tūskas, kalcija alginātu grupa nekā jinmicīna eļļas dzija Grupas gaisma, p <0,05, ir="" ievērojamas="" atšķirības="" (skatīt="" tabulu)="" 2="" pēc="" deguna="" gļotādas="" gaismas="" mikroskopu="" trešās="" nedēļas,="" submucozālās="" iekaisuma="" šūnu="" infiltrācijas="" pakāpe="" nav="" būtiska="" atšķirība="" starp="" abām="" grupām,="" p=""> 0,05