Kalcija algināta šķiedras pielietošana mērci

- Oct 26, 2018-

Ar cilvēku dzīves līmeņa paaugstināšanos un iedzīvotāju novecošanās pieaugumu, sirds un asinsvadu un cerebrovaskulārās slimības, cukura diabēts un aptaukošanās un citi stāvokļi kļūst arvien augstāki, un šie apstākļi bieži noved pie spiediena čūlas, gļotādas un citām hroniskām čūlainošām brūcēm. Tradicionālie brūču pārsienamie materiāli, piemēram, kokvilnas marle, ir grūti apmierināt hronisku brūču kopšanas vajadzības, kas prasa jaunu funkcionālo brūču pārsienamību, lai novērstu šo plaisu. Kalcija alginātam Šķiedrai piemīt lieliska bioloģiski saderīga, netoksiska, neimunogēniska, bioloģiskā noārdīšanās, augsta skābekļa caurlaidība un baktericīdās īpašības, un tās izmanto kā brūču pārsēju, ir laba želeja bloķēšana, mitruma absorbcijas mitrinošs un bakteriostatisks raksturs. Šīs funkcijas padara to par acīmredzamām priekšrocībām hronisku brūču ārstēšanā, salīdzinot ar tradicionālajām medicīniskajām apretēm, tāpēc medicīnisko pārsēju pētnieki arvien vairāk pievērsa kalcija alginātu šķiedru uzmanību.

Šajā rakstā sistemātiski tiek ieviesti kalcija alginātu šķiedras īpašības un to pielietošana brūču pārsiešanā.

1 kalcija alginātu šķiedras sastāvs un struktūra Kalcija alginātu šķiedra ir dabīga polimēra funkcionālā šķiedra, kas balstīta uz nātrija alginātu, kas iegūta no brūnajām aļģēm kā pamata izejviela, pēc tam, kad ir pagatavota mazgāšana, zīmēšana, veidošana un citi. procesi. Nātrija algināts ir dabīgs anjonu polisaharīdu kopolimērs, ko var izšķīdināt istabas temperatūrā un kas sastāv no diviem monomēriem: β-d-mannozskābes (M) un α-l-Guro glikolskābes (G), kas sakārtotas neregulāri. Nātrija algināta polisaharīda struktūra ir līdzīga cilvēka somatiskās ekstracelulārās matricas galvenajai polisaharīda sastāvdaļai, kas padara kalcija alginātu šķiedru saskarē ar cilvēka brūci, parāda īpašības, kas ir piemērotas audu šūnu audu izplatīšanai brūču bojājumos, un nav izraisīt imūnsistēmas antigēna reakciju, var ievērojami veicināt brūču dzīšanu. Tajā pašā laikā β-d-mannozes (M) un α-l-Guro glikolskābes (G) molekulas satur hidrofilās grupas hidroksilgrupas (-oh) un karboksilgrupu (-kooh), kas ir labas ūdens šķīdības pamatcēlonis. nātrija algināta. Ja kalcija algināta šķiedra saskaras ar brūci, dažiem kalcija joniem kalcija alginātu šķiedrā un nātrija jonos cilvēka ķermeņa šķidrumos ir jonu apmaiņa, kas izraisa pietūkuma efektu, kas ļauj viegli noņemt noņemšanas īpašības no brūces neizraisīs divi bojājumi brūcei. 13

Kalcija alginātu šķiedra ir cilindriska, šķiedra ir taisnāka, nav čokurošanās, virsmai ir daudz prizmas un zvīņainas izliekuma, un vietējā ir SAG un rieva. Kalcija algināta šķiedrām ir labs spīdums, jo prizmai un zvīņainajām izliekumiem ir atstarojoša ietekme uz gaismu. Kalcija algināts Šķiedra ir taisnāka, turēšanas spēks nav labs, spinnability ir slikta, grūti apstrādājama. Vietējā sagriešana un grope padara kalcija alginātu šķiedras īpašības sliktas mehāniskās īpašības un nevienmērīgas.

Šobrīd kalcija alginātu šķiedras pielietošana brūču apstrādē galvenokārt ir neaustu audumu veidā.

2 kalcija algināta šķiedras īpašības 2.1. Mitruma atgriešanās ātrums un mitruma absorbcija Kalcija alginātu šķiedras makromolekulārā struktūra satur lielu skaitu hidrofilu funkcionālo grupu, piemēram, hidroksilgrupu un karboksilgrupu, un jūras aļģu kalcija šķiedras amorfais apgabals ir lielāks un bentonīts ir labs , tāpēc tai ir augsts mitruma atgriešanās ātrums un šķidruma mitruma absorbcija. Mitruma atgriešanās ātrums ir daudz augstāks nekā pārējām šķiedrām, un mitruma atdeves līmenis standarta vides apstākļos ir 22% ~ 26%, bet kokvilnas šķiedras mitruma līmenis ir tikai 7% un vilnas mitruma atdeves ātrums ir 16%. . Kalcija algināta šķiedra Ūdens absorbcijas ātrumā 221%, savai kvalitātei 2,2 reizes reizes, sāls sūkšanas ātrumā ir augstāka, 1500% ~ 1700%, lai sasniegtu savu 15 ~ 17 reizes augstāku kvalitāti. Kalcija alginātu šķiedras augstā mitruma absorbcija padara to īpaši piemērotu izmantošanai kā izejmateriāls brūču apstrādei. Tā kā brūces, jo īpaši hroniskas brūces, bieži pavada liels daudzums eksudāta, savukārt brūces augšpusē tiek izmantoti augsti higroskopiski brūču pārsiešanas līdzekļi, tie var ātri izdalīt brūču izsvīdumu, ne tikai efektīvi novērst brūču ilgtermiņa uzkrāšanos izdalās ap brūci, izraisot brūču sabrukšanu un infekciju, vienlaikus samazinot brūces eksudātu uz brūces ap veselo audu impregnēšanu, ievērojami saīsinot brūces dzīšanas laiku.

2.2. Kalcija alginātu šķiedras gēla īpašībām piemīt labas cementa īpašības, saskaroties ar cilvēka ķermeņa imitācijas šķidrumu, kalcija joniem šķiedrās un cilvēka analogo šķidrumu nātrija jonu apmaiņā no nešķīstoša kalcija algināta līdz šķīstošam nātrija alginātam, nātrijam algināts G grupā (α-l-Guro skābe) sinerģijas kombinācijā, vidū var veidot dimanta tipa hidrofilu telpu; Ja šīs telpas aizņem kalcija joni, kalcija joni un vairāki atomi G grupā ir helāti, veidojot "olu kārbas" struktūru, lai alginātu ķēde būtu ciešāk apvienota, sinerģiskāka, mijiedarbība starp ķēdi galu galā novedīs uz trīsdimensiju tīkla struktūru, kas ir hidrogela veidošanās.

Saskaņā ar testu kalcija algināta šķiedra, kas ražo gēla kvalitāti, var sasniegt 7,9 reizes lielāku kvalitāti. Kalcija alginātu šķiedras izcilas cementa īpašības padara to par brūču pārsēju, var absorbēt brūces eksudātu un veidot hidrogēla slāni uz brūces virsmas, lai saglabātu relatīvi mitru brūces vidi. "Brīvais ūdens", kas darbojas ar hidrofilām grupām hidrogēlā, var arī nodot skābekli no ārpuses uz brūces iekšējo vidi, lai kalcija algināta šķiedras pārsienamībai būtu augsta caurlaidība, var izvairīties no brūces hipoksiskās vides, uzlabot kvalitāti. brūču konservēšanas vide. Šķiedras mitruma absorbcijas izplešanās, lai veidotu hidrogēlu, liels skaits brūču eksudāta gēla struktūrā, tādējādi samazinot plaisu starp šķiedrām, lai kalcija alginātu šķiedras apstrāde ar želejas obstrukciju varētu novērst brūces izdalīšanos un veselīgu audi, un var efektīvi izolēt ārējo baktēriju invāziju un baktēriju augšanu brūces eksudātā, tādējādi var samazināt brūces infekciju.

Turklāt, tā kā hidrogels ir mīkstāks, lai kalcija alginātu šķiedras noņemšana būtu viegli noņemama, pēc izņemšanas to var noņemt vai drenēt ar siltu fizioloģisko šķīdumu, neradīs kaitējumu jaunajam granulācijas audam, var izvairīties no divām traumām. 2.3. Antibakteriālās īpašības uz kalcija algināta šķiedras un kokvilnas šķiedras ar gramnegatīvām baktērijām Escherichia coli vārdā, lai veiktu kvalitatīvu antibakteriālu testu, rezultāti parādīja, ka: pēc kokvilnas šķiedras kultūras ir liels skaits baktēriju iebrūkšanas un audzēšanas, un kalcija alginātu šķiedras saišķis zem Baktēriju augšanas nav, ir pierādīts, ka kalcija algināta šķiedra ir laba antibakteriāla iedarbība.

Kalcija algināts Šķiedra, no vienas puses, ir antibakteriālas īpašības, jo, no otras puses, kalcija alginātu šķiedra satur fenolus, polisaharīdus un citas antimikrobiālās aktīvās vielas, jo kalcija alginātu šķiedras mitruma absorbcija paplašinās, veidojot hidrogēlu, atšķirība starp šķiedrām samazinās, tādējādi kavējot baktēriju izplatīšanos. 3 Kalcija alginātu šķiedras pielietošana brūču pārsienāšanā 3.1 brūces mitrināšanas metodes teorija mūsdienu medicīnas teorijas attīstība pierāda, ka silta un mitrinoša vide ir labvēlīga brūču dziedināšanai. Ziema tātad izvirza „mitru brūču ārstēšanas” teoriju, kurā teikts, ka labākas infekcijas kontroles gadījumā mitrie apstākļi var saīsināt brūču dzīšanas ciklu, samazināt sāpes un rētas, un brūces dziedē mitros apstākļos. ātrums ir par 40% ātrāks nekā iedarbība uz gaisu. Guo Xiaoqing pētījums Qingdao universitātē uzskata, ka iemesli, kāpēc tiek veicināta brūču dzīšana mitrā un slēgtā vidē, ir šādi: (1) mitra vide veicina brūces šūnu vitalitāti, veicinot fibroblastu augšanas faktora izdalīšanos un epidermas augšanas faktors brūces brūces laikā un var stimulēt šūnu proliferāciju. (2) Mitrā vide var paātrināt virsmas šūnu migrāciju, un sausās brūces, visticamāk, izraisa kašķi, kas kavē epidermas šūnu migrāciju. (3) Ierobežota vide var efektīvi izolēt ārējo baktēriju invāziju, novērst inficētu brūču bakteriālas pārraides izraisītu krustoto infekciju, un, pateicoties lielai makrofāgu un limfocītu aktivitātei, kas atrodas brūces eksudātā, tas ir labvēlīgs leikocītu mediētiem saimnieku fagocītiem. piedalīties vietējā sterilizācijas spējā.

(4) Mitrā un ierobežotā vidē var rasties hipoksiska vide, šī hipoksiskā vide ir spēcīgs kapilāru ražošanas stimulēšanas avots, var veicināt kapilāru veidošanos un tādējādi veicināt brūču dzīšanu. Tradicionālā kokvilnas dzija Mitrinoša nabadzīga, laba elpojamība, ūdens brūces eksudātā var ātri iztvaikot cauri kokvilnas dzijas audumam, kā rezultātā brūce ir viegli skrāpējama, ietekmējot brūču dzīšanu, neatbilst brūču ārstēšanas teorijai. Kalcija algināts Šķiedra, pateicoties izcilajām šķidruma mitruma absorbcijas un želejas īpašībām, tāpēc, ja to izmanto kā brūču pārsēju, tā var absorbēt lielu skaitu brūces eksudātu un veidot hidrogēla slāni, kas aptver brūces virsmu, uztur mitru un noslēgtu vidi. ap brūces, saskaņā ar brūču mitrināšanas teorijas teoriju, var saīsināt brūču dzīšanas laiku, tāpēc kalcija alginātu šķiedra ir lielisks materiāls, ko plaši izmanto jaunās brūču pārsienās.

3.2. Kalcija alginātu šķiedras pielietošana brūču apstrādē 20. gadsimtā pētnieki aptaujāja 50 - 60 gadu garumā kalcija alginātu šķiedras pielietošanu brūču apstrādē, un tie apstiprināja eksperimentālos un klīniskos pētījumos, ka kalcija algināta šķiedras apstrāde var aktivizēt makrofāgu brūču granulācijā. audus, regulē brūču dzīšanas procesu, turklāt tā var izmantot savas augstās mitruma absorbcijas un želejas īpašības, lai ietekmētu ūdens pārnēsāšanu uz brūces virsmas, radot mikroklimatu, kas veicina brūču dzīšanu, tādējādi veicinot brūču dzīšanu. . Šīs īpašības padara kalcija alginātu šķiedras apstrādi ar izcilām priekšrocībām hronisku un augstu eksudatīvo brūču barošanā. Kopš deviņdesmitajiem gadiem Eiropā un Eiropas valstīs kalcija alginātu šķiedra ir bijusi orientēta uz tirgu, tā ir plaši izmantota visā pasaulē.

Kalcija alginātu šķiedru brūču apstrāde no izejvielu apstrādes var būt 2 kategorijas: tīra alginātu kalcija šķiedru brūču pārsienšana un kalcija alginātu šķiedru salikta brūču apstrāde.

Kalcija algināts Šķiedru kompozītu brūču pārsējs ne tikai sintezē augstās kalcija alginātu šķiedras lielās mitruma absorbcijas īpašības, lielas cementa īpašības, bet arī funkcionālu uzlabojumu dizainu sarežģītām brūcēm, lai tam būtu izteiktāka ietekme uz dažu īpašu barošanu. brūces, un vēl vairāk paplašina kalcija alginātu šķiedru brūču pārsēju pielietojuma diapazonu. Secinājums Kalcija alginātu šķiedra tiek apstrādāta no aļģu ekstrakta okeānā kā izejviela, kurai piemīt augsta mitruma absorbcija, izcilas cementa īpašības un antibakteriālas īpašības, un tai piemīt daudzas unikālas īpašības, ja tās tiek izmantotas kā brūču pārsējs, un tai ir plaša attīstības perspektīva. jaunu brūču pārsēju laukums. Tomēr, ciktāl tas attiecas uz pašreizējo ražošanas procesu, kalcija algināta šķiedrai ir arī slikti spinnability un zemas mehāniskās īpašības. Pašlaik kalcija alginātu šķiedras ražošana Ķīnā ir ierobežota un cena ir augstāka, kas ierobežo kalcija alginātu šķiedras pielietošanu un popularizēšanu brūču apstrādē. Tāpēc, kā attīstīt jauna veida kalcija alginātu šķiedru un funkcionālo kalcija alginātu šķiedras apvalku, paplašināt kalcija alginātu šķiedras ražu un samazināt tā cenu, tiks izmantota kalcija algināta šķiedras brūču pārsienšanas popularizēšana Ķīnā un pasaules medicīniskajā nozarē. aprūpes iemesls ir pozitīva nozīme.