Kalcija algināta mērces ietekme uz pēcoperācijas dobuma piepildīšanu pēc deguna endoskopiskās operācijas

- Nov 26, 2018-

Salīdzināt deguna endoskopijas (endoskopiskās sinusa ķirurģijas, ESS) ietekmi pēc kalcija algināta mērces (sorbalgon @ tamponade Strips) un jinmicīna eļļas dzijas piepildīšanas dobuma, lai meklētu labākus deguna dobuma un sinusa pildījuma materiālus.

Metodes 53 pacienti ar hronisku sinusītu tika ārstēti ar kalcija alginātu mērci, lai pēc deguna endoskopiskās operācijas nejauši aizpildītu vienu deguna dobuma pusi, un jinmicīna eļļas dzija tika aizpildīta ar otru sānu deguna dobumu.

Novērot un izvērtēt deguna asiņošanu, sāpes un deguna gļotādas tūsku pildīšanas un ekstrakcijas laikā, kā arī novērot un salīdzināt deguna gļotādu abās pusēs ar gaismas mikroskopu. Rezultāti Kalcija algināta mērces hemostatiskais efekts bija labs, un aizpildīšanas laikā bija mazāk asiņošanas un <> <> ekstrakcija (P <0,05)。 填塞="" 藻="" 酸钙="" 敷料="" 的="" 鼻腔="" ,="" 术后="" 第三="" 周="" 鼻粘膜="" 炎性="" 细胞="" 浸润="" 程="" 程="" 程填塞="" 金="" 霉素="" 油="" 纱条="" 的="" 对照="" 组="" 比较="" 差异="" 无="" 显="" 著="" 性="" (p=""> 0,05).

Secinājums Kalcija algināta mērce ir ideāls hemostatisks materiāls pēc deguna operācijas. Deguna endoskopiskās ķirurģijas teorijas un tehnoloģijas pielietošana ir veicinājusi deguna sinusa operāciju līdz jaunam attīstības līmenim, un ir radušās dažādas jaunas metodes un metodes, lai uzlabotu hroniskā sinusīta un deguna polipu ārstniecisko efektu. Tomēr pildījuma materiāls, ko parasti lieto pēc deguna sinusa operācijas, joprojām ir naftas dzijas sloksne. Lai gan naftas dzijas pildījums ir ekonomisks un efektīvs, tam ir daudz trūkumu, piemēram, sāpes pildīšanas laikā, ilgs uzpildes laiks un viegla asiņošana vilkšanas laikā.

Kalcija algināta mērce ir jauna veida brūču pārsiešana, lai atrastu labāku pēcoperācijas aizpildīšanas materiālu deguna dobumam un deguna blakusdobumam, mēs izvēlamies kalcija alginātu pārsēju endoskopiskai ķirurģijai pēc deguna endoskopijas un salīdzinot ar jinmicīna eļļas dziju. .

1 Materiāli un metodes 1.1.

Testa grupā tika izmantoti kalcija algināta mērces un kontroles grupā tika izmantotas jinmicīna eļļas dzijas sloksnes. 1.2 Eksperimentālie objekti. Tika atlasīti 53 hroniska sinusīta gadījumi, kad slimnīcā tika hospitalizēti 2001. gada oktobrī ~ 2002. gada martā, divpusējo deguna bojājumu pakāpe bija līdzīga, un divpusēji deguna endoskopiskā ķirurģija (endoskopiskā sinusa saslimšana, ess) tika ārstēta un regulāri novērota ilgāk nekā 2 mēnešus. pēc operācijas. No tiem 28 gadījumi, 25 sievietes, vecumā no 17 līdz 62 gadiem, vidēji 34,2 gadi. Saskaņā ar attiecīgajiem stadijas tipa standartiem, ieskaitot 2 1. tipa periodus 9 gadījumi, 2 periodi 24 gadījumi, 3 periodi 11 gadījumi; 3 9. tipa gadījumi.

Pirms operācijas tika pārbaudīta asins kārtība, koagulācijas laiks un aknu un nieru funkcija, un indeksi bija normāli. 1.3. Uzpildes metode. Deguna sinusa operācija tiek veikta pēc deguna endoskopijas, izmantojot ķirurģiskas operācijas. Pēc ESS operācijas 53 pacienti tika nejauši aizpildīti ar kalcija alginātu pārsēju vienā deguna dobuma pusē, un otrā deguna dobuma puse tika piepildīta ar jinmicīna eļļas dzijas sloksnēm. Tiek piepildīti vidējā deguna dobumā un daži no kopējā deguna trakta.

Deguna pildījumu noņem 24 stundas pēc operācijas. 1,4 deguna gļotādas paraugu kolekcija.

Trešās pēcoperācijas novērošanas nedēļas laikā deguna biopsijas skava tika izmantota deguna endoskopijā, lai paņemtu to pašu fiksēto deguna dobuma sānu daļu, tas ir, gļotādu dabiskās mutes aizmugurējās sienas vidū. maksimālais sinusa kā deguna gļotādas paraugs, kas novērots ar gaismas mikroskopu.

1.5 novērošanas rādītāji un metodes. 1 asiņošanas stāvoklis: novērot un novērtēt deguna eksudācijas daudzumu pildīšanas procesā 24 stundas pēc operācijas, piemēram, asiņošanu un nepārtrauktu aiztures trūkumu, atkārtotu pildīšanu, novērot deguna asiņošanas daudzumu, kad pildījums tiek izņemts pēc operācijas Ja asiņošana notiek, lietojiet 0,1% adrenalīna hidrohlorīda šķīduma kokvilnas šķēlītes deguna dobumā, lai apturētu asiņošanu, un novērtējiet asins daudzumu kokvilnas loksnē

Asiņošana pārtrauca izvilkšanu un pēc 48 stundām tika pilnībā izņemta. 2 Pēcoperācijas deguna sāpes: sāpju pakāpe pēcoperācijas pildījuma aizpildīšanā 24 stundu laikā un pildījuma noņemšana, izmantojot vizuālās simulācijas vērtēšanas metodi (Visuai analogās skalas, VAS), lai novērtētu.

VAS ir horizontāla, mērogā brīva l0cm taisna līnija ar sāpju vērtējumu 0 ~ 10, 0 = nesāpīga, 10 = ļoti sāpes; 3 Deguna gļotādas tūska: ārsts katru nedēļu pēc operācijas attīra sauso plaisu un sekrēcijas deguna dobumā un novēro deguna gļotādas tūsku.

Atkarībā no plaisas lieluma starp vidējo un apakšējo turbīnu un atbilstošo horizontālo deguna starpsienu un deguna dibenu, tas ir sadalīts vieglā tūska (+), vidējā tūska (+ +) un smaga tūska (+ + +). 4 Gaismas mikroskopa novērojums: Pēc parauga iegūšanas tas tika nekavējoties ievietots 10% formalīna šķidruma fiksācijā, parafīna iestrādāšanā, sagriešanā, krāsošanā, olimīnos zem optiskā mikroskopa, lai novērotu deguna gļotādas iekaisuma šūnu infiltrāciju. Tiek izmantota vērtēšanas metode. Iekaisuma šūnu infiltrācijas pakāpe ir sadalīta vieglā (+), vidējā (+ +), smagā (+ + +), statistiskā apstrādē: mērījumu dati ar X ± SD, starpība starp abām grupām, izmantojot T testu. Tika izmantots gaismas mikroskopu novērošanas indeksa rangs un tests.

Rezultāti Statistikai un analīzei tika izmantota SPSS programmatūra.

2 rezultāti 2.1. Aizpildījuma tūlītēja iedarbība: 1 pēcoperācijas aizpildīšanas laikā, vidējais asins ieplūdes daudzums kalcija alginātu grupā bija 0,8 ± 0,3 ml, jinmicīna eļļas dzijas sloksnes grupa bija 1,6 ± 0,7 ml, abās grupās nebija pildījuma, un bija ievērojama asins izplūdes daudzuma atšķirība (p <0,01; ja="" pildvielas="" tika="" izdalītas="" 24="" stundas="" pēc="" operācijas,="" kalcija="" alginātu="" grupas="" asiņošanas="" apjoms="" bija="" vidēji="" 1,7="" ±="" 1,3="" ml,="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" sloksnes="" grupa="" bija="" 10,3="" ±="" 5,2="" ml).="" 24="" gadījumi="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" grupā="" bija="" 48="" stundas,="" pirms="" to="" varēja="" pilnībā="" izņemt,="" un="" bija="" ievērojamas="" atšķirības="" starp="" asiņošanu="" abās="" grupās="" (p=""><0,01; pēcoperācijas="" aizpildīšanas="" procesā="" kalcija="" vidējais="" sāpju="" rādītājs).="" alginātu="" grupa="" bija="" 1,8="" ±="" 0,9,="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" sloksnes="" grupa="" bija="" 4,5="" ±="" 1,2,="" un,="" pildot="" pildījumu,="" kalcija="" alginātu="" grupas="" vidējais="" sāpju="" rādītājs="" bija="" 4,1="" ±="" 1,8,="" jinmicīna="" eļļas="" dzijas="" sloksnes="" grupa="" bija="" 7,2="" ±="">

Kalcija alginātu pārsēju un ekstrakcijas sāpes bija ievērojami vieglākas nekā jinmicīna eļļas dzijas () p <>

2.2 Ietekme uz gļotādu un prognozi pēc aizpildīšanas: 1 pēcoperācijas deguna gļotādas tūska, kalcija alginātu grupa nekā jinmicīna eļļas dzija Grupas gaisma, p <0,05, ir="" ievērojamas="" atšķirības,="" 2="" pēc="" 3.="" nedēļas="" deguna="" gļotādas="" gaismas="" mikroskopu="" izmeklējuma,="" submozozās="" iekaisuma="" šūnas="" infiltrācijas="" pakāpe="" starp="" abām="" grupām="" nav="" būtiska,="" p=""> 0,05

19

3 Diskusija Brūču pārsējs ar kalcija alginātu kā galveno sastāvdaļu ir plaši izmantots klīnikā Apvienotajā Karalistē kopš 1980. gadu vidus. Pēc atkārtotiem pētījumiem tā tiek uzskatīta par netoksisku, alerģisku, vietējā audu atbildes reakcija ir ļoti viegla, un tā var būt pilnīgi bioloģiski noārdāma. Kalcija algināta mērces galvenais komponents ir kalcija algināts, kas veidojas, polisaharīdu algināta polimerizācijā ar divām valenijas anjoniem, kas iegūti no jūras aļģēm un kalcija joniem ar diviem valences katjonu joniem. Atšķirībā no tradicionālajiem pildvielas materiāliem, kalcija algināts kļūst želatinēts, kad tas saskaras ar nātrija sāli asinīs vai brūču sekrēcijai, ir labs bioloģiskais saderīgums un hidrofilitāte, var absorbēt lielu daudzumu eksudāta, vienlaikus veicinot nekrozes audu izdalīšanos, tīrot brūces, paātrinot brūces, paātrinot brūces dzīšana un epitēlija remonts. Ir ziņots, ka kalcija algināts var paātrināt trombocītu un sarkano asins šūnu adhēziju un agregāciju un veicināt hemostāzi. Saskaņā ar šīm īpašībām kalcija algināts ir īpaši piemērots daudzu brūču asiņošanai un ieplūšanai, kas agrāk tiek izmantots ķirurģijā, ortopēdijā un sadedzināšanā, piemēram, anusa fistulā un apdeguma brūču izmaiņas. Tā kā deguna sinusa dobums ir dziļa dobuma plaisa, virsmas gļotādai ir iespēja izdalīties, līdzīgi iepriekš minētajam brūcei, tāpēc kalcija algināta mērci var pielietot deguna dobumā, sinusa operāciju pēc kameras darbības pildīšanas. Kalcija algināta mērci ir garš sloksne, ar trīsdimensiju acu struktūru, neaustiem, tāpēc tai ir laba formas spēja, labāk ar brūces pastu un. Kad pildījums, garenvirziena plīsums ir saplēsts divās daļās, piemēram, berzes mahjonga virve, berzēšana, garš virves, lai palielinātu izturību, palielina pretestību, lai novērstu vilkšanu. Pildījumam jāsaglabā kalcija algināta mērce sausā veidā, jo mērce pēc sacietēšanas sacietē, tas nav viegli veidojams operācijas dobumā un neietekmē uzpildes efektu. Ar šauteni līdzīgu pinceti, kas nospiež vienu virvi līdzīgā apšuvuma galu uz deguna dobumu, asistents satver otru galu, izvairās no vaļīgas atslābināšanās, nedaudz piespiežot operācijas dobuma saspiešanu, atkarībā no operācijas dobuma izmēra, lai noteiktu skaitu pildījuma saknes, līdz tiek sasniegts hemostatiskais efekts. Aizpildot vietu, lai sekotu ķirurģiskajai vietai, galvenokārt uz vidus deguna traktu, galvenokārt operācijas dobumā, tā, ka tas var ne tikai sasniegt hemostāzes efektu, bet arī neietekmēt pārējo deguna dobumu (galvenokārt apakšējā deguna traktā). Mīkstās tekstūras dēļ deguna gļotādas bojājumi ir ļoti mazi, no mūsu novērojumiem konstatēts, ka deguna sāpes, deguna gļotādas epitēlija šūnu bojājumi, gļotādas tūska ir vieglāka nekā jinmicīna eļļas dzija. Deguna dobumā, kalcija algināta mērci saistās ar nātrija sāli asins izdalīšanā vai deguna pavedienā gēla formā, kas aptver brūces, var būt hemostatiska un var uzturēt ēvelēšanas virsmu mitru. Protams, pildījuma hemostatiskais efekts ir saistīts arī ar operatora tehnoloģiju, ir nepieciešams aizpildīt vidējo deguna traktu no muguras uz priekšu un tuvu brūcei. Atšķirībā no tradicionālajām deguna pildvielām, kuras parasti aizvāc pēc 48 stundām pildījuma, šī kalcija alginātu pārsēju grupa tiek noņemta 24 stundas pēc pildīšanas, kas nepalielina pēcoperācijas asiņošanu. Noņemot, var redzēt, ka kalcija algināta mērce ir brūngani melna, dažreiz viskozāka, kas ir saistīta ar lielo eksudāta un asins absorbciju un to ietekmi. Šī mīkstāka, mitrāka īpašība padara to mazāk sausu mezglu un pielīmē pie brūces, samazinot sāpes un asiņošanu, aizvācot pildvielas.

Aizpildīšanas laika saīsināšanas rezultātā ticīgo sāpes ir ievērojami samazinātas. Lai samazinātu dzijas sloksnes izraisītās sāpes pacientiem un samazinātu asiņošanu, mēs izmantojam šķidru parafīna eļļu jinmicīna eļļas dzijas slokšņu sloksnes pildīšanas pusē pirms ekstrakcijas un ekstrakcijas laikā, lai dzija būtu mitra. Tomēr to gadījumu skaits, kad aukstām adrenalīna kokvilnas tabletēm ir jābūt hemostāzēm asiņošanas dēļ, kad ekstrakcija joprojām ir ļoti augsta, dažreiz var būt nepieciešams pagarināt uzpildes laiku, 48 stundas pēc operācijas, var tikt pilnībā izņemta, palielinot pacienta sāpes. Trešajā pēcoperācijas novērošanas nedēļā nebija būtiskas atšķirības starp subkutozo iekaisuma šūnu infiltrāciju, algināta pārsēju grupa un jinmicīna eļļas dzijas sloksnes grupa () p> 0,05 parādīja, ka kalcija algināta mērcei nebija būtiskas negatīvas ietekmes uz pēcoperācijas deguna gļotādas atveseļošanās.