Algināta mērces terapeitiskā iedarbība uz ādas čūlu

- Oct 15, 2018-

Salīdzinot ar parastajām metodēm, tika novērota algināta mērces ietekme uz ādas čūlu. Metodes, kurās pacienti ar ādas čūlu tika nejauši sadalīti divās grupās, eksperimentālā grupa tika apstrādāta ar alginātu mērci, un kontroles grupa tika ārstēta ar 1: 5 000 Furacillin šķīduma mitru apstrādi.

Tika novērota divu grupu sāpju pakāpe, blakusparādības, brūču infekcija un dzīšanas laiks. Rezultāti Pacientu sāpes eksperimentālajā grupā bija vieglākas, brūču dzīšanas laiks bija īsāks, brūce nebija inficēta un nevēlamas reakcijas. Secinājums: ādas čūlas ārstēšana ar algināta mērci ir droša un efektīva, tai nav nevēlamas reakcijas un ir vienkārša un iespējama. Ādas čūlas (ādas čūla) ir viena no izplatītākajām slimībām dermatoloģijas nodaļā. Visu veidu ādas čūlu brūču klīniskajā barošanā lielāko daļu brūces ar vairāk izplūšanu ir L: 5 000 Furacillin šķīduma mitrās uzklāšanas. Šai metodei ir daži defekti, piemēram, slapjš saspiešana, ietekmējot pacientu darbību, mitrās spilventiņi ir viegli mitra loksnes, lai pacienti būtu auksti, palielinātu māsu darba slodzi utt. Mēs izmantojam alginātu mērci, lai ārstētu ādas čūlu, kompensētu dažus slapja kompresa defektus, un klīniskās prakses ietekme ir apmierinošāka.

Tiek ziņots šādi:

1 Materiāli un metodes 1.1 Klīniskie dati būs no 2004. gada janvāra līdz 2004. gada decembrim, lai ārstētu dažādus iemeslus, ko izraisa akūta un hroniska ādas čūla. Pacienti 64 gadījumi, vīrieši 48 gadījumi, sievietes 16 gadījumi, vidējais čūlas virsmas laukums ir 5,1 cmx4. 2 cm, brūces ārstēšana pirms Staphylococcus epidermidis baktēriju kultūras daļas, kas ir daļa no aseptiska auguma, \ t

nebija inficēti un tika nejauši sadalīti divās grupās, katrā gadījumā 32 gadījumi.

1.2 Ārstēšanas metodes Abas pacientu grupas tika ārstētas ar 0,9% sāls šķīdumu, lai izskalotu čūlas virsmu un žāvētu ar sterilām žāvētām kokvilnas bumbiņām. (1) Kontroles grupa ar 1: 5 000 Furacillin šķidru aukstu un slapju kompresu, ar 6 - 8 slāņu marli vai diviem maza dvieļa slāņiem, kas izgatavoti no mitra spilventiņa, un pēc tam slapjš spilventiņš liek cilvēkiem iemērc, izņem un pieskrūvē uz pusi sausa , Lai nebūtu piliens ūdens ir piemērots, slapjš spilventiņš novietots uz ādas bojājumiem, viegli saspiežot, lai tas būtu tuvu ādas bojājumiem. Brūces eksudāts vairāk cilvēku piesakās 3 reizes dienā, brūces izdalīšanās ir mazāka 2 reizes dienā, katrs mitrais laiks kopā min, un bieži apmeklē pacienta mitrās kompresijas situāciju, mitru spilventiņu saglabā mitru. (2) Eksperimentālā grupa izmantoja vairāku mīlestību hidrolīzes līmi, kas vienmērīgi uzklāta uz čūlas virsmu, un ārpus čūlas virsmas aptuveni 1 cm, un pēc tam sagrieza ar čūlas virsmu, kas bija vienāda lieluma multi-mīlestības algināta mērci (kas aptver brūci, Lai iegūtu čūlas virsmas noplūdi vairāk, ikdienas zāļu maiņa 1 reizes, hroniskas čūlas gadījumā, čūlas virsmas noplūde mazāk, katra 2-3 D medicīna 1 reizes, līdz čūlas virsmas sadzīšana 1.3 Novērošanas indikatori (4) Čūlas virsmas pilnīgs dzīšanas laiks: ar čūlas virsmu bez eksudācijas autologās epidermas šūnas paplašinās un saplūst gabalos, kas aptver visu čūlas virsmu pilnīgai sadzīšanai; (2) sāpju līmenis: sāpes ir sadalītas 4 līmeņos; vieglas sāpes, 2 pakāpes ir vidēji izteiktas sāpes, var paciest, 3 smagas sāpes, nepanesamas, attiecīgi tika reģistrēta pacientu sāpju pakāpe pēc pirmās zāļu maiņas (3) čūlas virsmas baktēriju infekcija: brūču noplūde tika ņemta kā bieži baktēriju kultūra otrajā zāļu maiņas reizē, un tika veikti klīniskie novērojumi, un (4) tika novērotas eksperimentālās grupas blakusparādības.

1.4 Statistikas metodes, kas izmanto SPSS 10.0 statistikas programmatūru, lai veiktu £ testu un X2 testu, ir norādīta vidējā ± standarta novirze (x ± s).

2 rezultāti

2.1 Kopējais čūlas virsmas dziedināšanas laiks eksperimentālajā grupā bija vidēji 16 d, kopējais čūlas virsmas dziedināšanas laiks kontroles grupā bija vidēji D, un kopējais čūlas virsmas dziedināšanas laiks eksperimentālajā grupā bija ievērojami īsāks par kontroles grupa (P <> 2.2. Sāpju līmenis Sāpju līmenis čūlas virsmā bija ievērojami vieglāks nekā kontroles grupā, un bija ievērojama atšķirība starp eksperimentālo grupu un kontroles grupu (P <>


Skatīt 1. tabulu. 2.3. Čūlas virsmas bakteriālā infekcija 8 bakteriālās kultūras gadījumi eksperimentālajā grupā bija Staphylococcus epidermidis, 24 gadījumi bija aseptiski auguši, 5 gadījumi kontroles grupā bija Staphylococcus epidermidis un 27 gadījumi bija aseptiski auguši. Klīniskā novērošanā abu grupu čūlas virsmā nebija infekcijas pazīmju.

2.4. Citi pacienti pēc alginātu mērces lietošanas eksperimentālajā grupā netika konstatētas toksiskas, alerģiskas un citas blakusparādības.

3 Diskusija Ādas čūla ir viena no izplatītākajām dermatoloģijas slimībām, daudzi faktori, piemēram, plaukšana, skrāpējumi, ko izraisa čūlu izraisīti lokāli ādas defekti, vai asinsrites traucējumi, tāpēc vietējā ādas trūkums ir pietiekams uzturs vai pat išēmija, hipoksijas nekroze, kas izraisa hronisku čūlu, nevar izārstēt. Lielākā daļa pacientu ar čūlu ir ievainoti savās brūcēs, nekrotiskajos audos un dezodorācijā.

2018101551680289